կայացավ ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ավագանու վեցերորդ նստաշրջանի 2025 թվականի մարտի 11-ի հերթական նիստը։
Նիստից առաջ Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան/Manvel Paramazyan ը ավագանու կին անդամներին շնորհավորեց գարնանային մեկամսյակի կապակցությամբ, որից հետո մեկնարկեց նիստը, հետևյալ օրակարգով`
1.Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի 2024 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանի իրականացման վերաբերյալ հաշվետվությունը հաստատելու մասին։
2.Կազմակերպությունների կողմից վճարված ռոյալթիներից Քաջարան համայնքի կատարած մասհանումների ծախսման 2024 թվականին իրականացված ծրագրի վերաբերյալ հաշվետվությունը հաստատելու մասին։
3.Անշարժ գույքի անհատույց օգտագործման պայմանագրում փոփոխություններ կատարելու մասին։
4.Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի սեփականություն հանդիսացող քաղաք Քաջարան Բակունցի փողոց 5Ա հասցեում գտնվող անշարժ գույքը վարձակալության իրավունքով տրամադրելու մասին։
5.Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի սեփականություն հանդիսացող քաղաք Քաջարան Գայի փողոց 2/20 հասցեում հասցեում գտնվող տարածքը վարձակալության իրավունքով տրամադրելու մասին։
6.Քաջարան համայնքի սեփականություն հանդիսացող, Քաջարան համայնքի Գեղի գյուղում գտնվող հողամասը հրապարակային սակարկություններով /մրցույթով/ վարձակալության իրավունքով տրամադրելու մասին։
7.Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի վարչական տարածքում գտնվող հողամասերը «Զանգեզուրի Պղնձամոլիբդենային Կոմբինատ» Փակ Բաժնետիրական Ընկերությանը սահմանափակ օգտվելու իրավունքով /սերվիտուտ/ տրամադրելու համաձայնություն տալու մասին։
8.Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ավագանու 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ի թիվ 96-Լ որոշման N 8 հավելվածը նոր խմբագրությամբ հաստատելու մասին։
9.Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ավագանու վեցերորդ նստաշրջանի հերթական նիստի գումարման օրը սահմանելու մասին։