«Իմ քայլը» դաշինքի գործող պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ ցուցակը կհրապարակվի մայիսի 26-ին, եւ բոլոր մանրամասներին այդ օրը կտեղեկանանք: «Որոշ նորություններ կունենանք, նոր անձինք կներգրավվեն թիմում, ու ես կարծում եմ, որ, այո՛, այդ թիմը ընտրություններում ընդունակ է հաղթանակի: Մենք տեսնում ենք, որ հարցումները, հետազոտությունները, որ սոցիոլոգները անում են հիմա, դրանք մեզ լավատես լինելու բոլոր հիմքերը տալիս են»,- ասաց Ենգիբարյանը:
Այլ քաղաքական որեւէ ուժ մինչ այս պահը ցուցակ չի հրապարակել: Խորհրդարանական «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար, կուսակցության վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը երեկ հայտարարեց, որ տեղի է ունեցել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհրդի արտահերթ նիստը, կուսակցության նախընտրական շտաբի ղեկավար է նշանակվել իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը։ Նախօրեին կուսակցության երրորդ՝ արտահերթ համագումարի ընթացքում հայտարարվել էր նաեւ, որ ԼՀԿ-ն առաջիկա արտահերթ ընտրություններում հանդես է գալու «Կա այլընտրանք, քվեարկիր» կարգախոսով: Թե ովքեր են լինելու ԼՀԿ-ի ցուցակում, դեռեւս հայտնի չէ:
Խորհրդարանական երկրորդ ուժի՝ «Բարգավաճ Հայաստանի» ցուցակի առաջին եռյակում են Գագիկ Ծառուկյանը, Միքայել Մելքումյանն ու Իվետա Տոնոյանը։ Այլ մանրամասներ դեռ չեն հրապարակվել:
Ընդհանուր առմամբ, ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել ավելի քան մեկ տասնյակ քաղաքական ուժ։
Բացի վերը նշվածներից՝ նման հայտարարություններով են հանդես եկել «Հայաստան» դաշինքը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ, «Պատիվ ունեմ» դաշինքը՝ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած ՀՀԿ-ի ու Արթուր Վանեցյանի «Հայրենիքի» միավորմամբ, ՀԱԿ-ը՝ առաջին նախագահի գլխավորությամբ, «Քաղաքացու որոշումը», «Արդար Հայաստանը», «Ինքնիշխան Հայաստանը», «Ազգային ժողովրդավարական բեւեռը» եւ այլն։ Երեկ լրագրողների հետ զրույցում Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը եւս վստահեցրեց, որ վերջնական որոշում ունի՝ մասնակցելու հունիսի 20-ին Հայաստանում կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին: Թե որ ուժի հետ է մասնակցելու, Բաբայանը չմանրամասնեց: Ասաց, որ հայտարարություն կտարածեն իր անունից: