Սատանայի դեսպանը աշխարհի բոլոր դիվային ուժերին ուղղորդում է դեպի Հայաստան
Սատանայի դեսպանը աշխարհի բոլոր դիվային ուժերին ուղղորդում է դեպի Հայաստան՝ վերջնականապես քանդելու ու ավերելու այն ամեն աստվածայինն ու ազգայինը, որ մնացել է: Հայաստանում այս գործին են լծվել տարիներ շարունակ սորոսյան լափատաշտից օգտվող բոլոր ապազգային ուժերը: Այս գործընթացին է լծվել անգամ Հանրային Հ1 հեռուստաընկերությունը՝ https://www.facebook.com/ArmPublicTV/videos/466175347250388
Առաջիկայում ԱԺ-ում ևս սկսվելու են որոշակի գործընթացներ պղծությունները և այլասերումները իրավական դաշտում մեր երկրին ու ժողովրդին պարտադրելու ուղղությամբ: Այդ մասին է վկայում նաև Եվրոպայի Խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչի զեկույցը 2018թ. սեպտեմբերի 16-20-ին Հայաստան կատարած այցից հետո՝ https://rm.coe.int/-2018-16-20-/1680920149…
Իրավիճակը օրհասական է. իրականում օրակարգում է մեր ազգի լինել-չլինելու հարցը: Սակայն մենք չենք նայում իրավիճակին: Մենք նայում ենք մեր Տեր Աստծուն՝ Ամենակարողին և Ամենակալին, միակ կենդանի ճշմարիտ Աստծուն, Զորությունների Տիրոջը: Մենք Նրան ենք հուսացած և ապավինած՝ Հիսուս Քրիստոսին, Ում անունը հնչելիս դողում ու փախչում է սատանան, ում անունը հնչելիս ծալվում է ամեն ծունկ երկնքում, երկրի վրա, դժոխքում: Մենք չարի ու նրա ծառաների դեմ բարձրացել ենք ՆՐԱ անունով: Եվ ՆԱ մեզ երեսի վրա չի թողնի:
Մենք մեզ հոգեպես ու ֆիզիկապես ոչնչացնել ցանկացող հակառակորդի դեմ հավատքի պատերազմն ենք պատերազմելու մեր Տիրոջ Հոգով զորացած, հոգևոր սպառազինությամբ զինված, Տիրոջ հրեղեն երկնային զորքերով պաշտպանված՝ մեր հավատքի Զորագլխի առաջնորդությամբ ու թիկնապահությամբ: ԵՎ ՀԱՂԹԵԼՈՒ ԵՆՔ, որովհետև ՊԱՏԵՐԱԶՄԸ ՏԻՐՈՋՆ Է:
«Ով Աստված, տուր մեզ Քո օգնությունը նեղության մեջ, որովհետև մարդու օգնությունը փուչ է:
Մենք Աստուծով զորություն կգործենք. և Նա կոխ կտա մեր թշնամիներին»/Սաղմոս 60/: Ա Մ Ե Ն:
Հ.Գ. – Մեկդ էս շանը փոխանցեք, որ ինքն ավելի շուտ կսատկի, քան Հայաստան երկիր դրախտավայրում կտեսնի իր ֆինանսավորած պղծությունների և այլասերումների հաղթարշավը:
Պատմական գիտությունների թեկնածու, քաղաքագետ-միջազգայնագետ, «Քրիստոնեական արժեհամակարգի եւ ավանդական ընտանիքի պաշտպանության նախաձեռնության» համահիմնադիր: