Սիսիան համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանի շնորհավորական ուղերձը` նվիրված Տեղական ինքնակառավարման համակարգի կազմավորման 28-ամյակին
10.11.2024 14:03
Նոյեբերի 10-ը նշվում է, որպես Տեղական ինքնակառավարման համակարգի հիմնադրման օր:
Այս տարի Տեղական ինքնակառավարման համակարգի կազմավորման 28-ամյակն է, ինչի կապակցությամբ ցանկանում եմ ջերմորեն շնորհավորել համայնքների ղեկավարներին, վարչական ղեկավարներին, ավագանու անդամներին, համայնքային ծառայողներին և առհասարակ այս ոլորտում իրենց ներդրումն ունեցած յուրաքանչուրին` ցանկանալով նրանց արդյունավետ, բեղմնավոր և արգասաբեր աշխատանք:
Այսօր կարող ենք փաստել, որ ՏԻՄ համակարգը հասցրել է ձևավորվել և կայանալ` մեզ հնարավորություն ընձեռելով ավելի դյուրին և կանոնակարգված գործունեություն ծավալելու:
Յուրաքանչյուրս պետք գիտակցենք, որ այս համակարգի բաղկացուցիչ մասն ենք կազմում և միայն համախմբածության, բարձր գիտակցության, նվիրված և սրտացավ աշխատանքի շնորհիվ կկարողանանք ունենալ կայուն զարգացող համայնք` մեզ վստահված ժամանակաշրջանը նշանավորելով լուսավոր փոփոխություններով: