Սուլեյմանիի սպանությունը հանգեցնելու է տարածաշրջանում լարվածության աճի. դա ավանտյուրա է՝ ընդդեմ տարածաշրջանում կայունության պահպանմանը և ահաբեկչության դեմ տարվող պայքարին. Արցախի ԱԽ քարտուղար
03.01.2020 18:35
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հատուկ ստորաբաժանման՝ Ղոդսի հրամանատար Ղասեմ Սուլեյմանիի սպանությունը հանգեցնելու է տարածաշրջանում լարվածության աճի: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը:
«Սուլեյմանիի սպանությունը ավանտյուրա է ընդդեմ տարածաշրջանում կայունության պահպանմանը և ահաբեկչության դեմ տարվող պայքարին:
Սուլեյմանին հավատարմորեն, անմնացորդ ծառայել է իր երկրի և ժողովրդի շահերին, հետևաբար վրեժի լուծումը արժանապատվության խնդիր է Իրանի պետության, ժողովրդի, զինվորականության և հատկապես հետախուզական ու հատուկ նշանակության ծառայությունների համար:
Ցավակցում եմ հարևան Իրանի ժողովրդին և գեներալի հարազատներին»,-գրել է Արշավիր Ղարամյանը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ի ավիահարվածների հետևանքով Բաղդադի օդանավակայանում զոհվել է Իրանի «Իսլամական հեղափոխության պահակների կորպուսի» «Ալ-Քուդս» հատուկ ստորաբաժանման ղեկավար, գեներալ Քասեմ Սուլեյմանին, ինչպես նաև մի շարք այլ զինվորականներ: «Ալ-Քուդս» ստորաբաժանումը պատասխանատու է արտասահմանում Իրանի կողմից իրականացվող ռազմական գործողությունների համար: