Սյունիքի մարզում 40 նոր կրթահամալիրներ են ստեղծվում, մեկը` Տեղ գյուղում
Կառավարությունն իր այսօրվա՝ ապրիլի 6-ի նիստում որոշեց ավելի քան 440 մլն դրամ հատկացնել Սյունիքի մարզում 40 կրթահամալիրի կառուցման նախագծանախահաշվային աշխատանքները սկսելու համար:
Ընդհանուր առմամբ, ներկայումս նախատեսվում է Սյունիքի մարզում ստեղծել թվով 40 կրթահամալիր, որոնցից 7-ը՝ Կապանում, 33-ը՝ Սյունիքի մարզի մյուս 7 խոշորացված համայնքում:
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը նշեց, որ Կառավարության որոշմամբ հերթական քայլն է արվում Կառավարության ծրագրի կարևորագույն թիրախներից 300 դպրոցի և 500 մանկապարտեզի ու նախակրթարանի վերակառուցման, կառուցման ու հիմնանորոգման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ մեծածավալ ծրագրի շրջանակներում մի քանի ուղղությամբ են աշխատանքներն ընթանում: Կարևոր ուղղություններից մեկը գյուղական փոքր բնակավայրերում կրթության որակի բարելավումն է ու այդ նպատակով նոր ենթակառուցվածքների ձևավորումը: