Սյունիքի փրկարարները ձնառատ օրերին...
2023 թ. դեկտեմբերի 24-ից մինչև ս.թ. հունվարի 26-ը Սյունիքում տեղացած առատ ձյունը և դրան հաջորդած ձնաբուքն ու մերկասառույցը ծանր իրավիճակ էին ստեղծել մարզի միջպետական, հանրապետական ճանապարհներին։
Այդ ընթացքում (շուրջօրյա ռեժիմով) աշխատել են մարզի ճանապարհներին տեղակայված փրկարար ծառայության 911 առաջին օգնության կետերը։ Ընդ որում՝ ձնաբքի մեջ մնացած բազմաթիվ քաղաքացիներ փրկարարների օգնությամբ տեղափոխվում էին վերը նշված հենակետեր և ստանում անհրաժեշտ աջակցություն։ Մեկ ամսվա ընթացքում, օրինակ, 634 քաղաքացի դիմել է մարզի փրկարարական վարչության հենակետեր և ստացել անհրաժեշտ օգնություն։
Ուշագրավ է հանգամանքը, որ մարզի փրկարարների գործունեությանը մշտապես հետևում և հնարավոր բոլոր միջոցներով աջակցում էր ՀՀ ՆԳ նախարարի տեղակալ, փրկարար ծառայության տնօրեն Կամո Ցուցուլյանը։
Հարգանք Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ծառայողներին, ովքեր դժվարին այդ օրերին ըստ արժանվույն կատարեցին իրենց պարտականությունները։