Սյունիքը հրաժեշտ տվեց իր զինվոր զավակին՝ սպասելով մահվան հանգամանքների բացահայտմանը
2019 թ. նոյեմբերի 29-ին հարյուրավոր հուղարկավորներ էին հավաքվել Գորիսի տարածաշրջանի Տանձատափ գյուղում:
Հավաքվել էին վերջին հրաժեշտը տալու Հայոց ազգային բանակի լավագույն զինվորիներից մեկին՝ Վահան Մուշեղյանին:
Վահանը բանակ էր զորակոչվել 2019 թ. հունվարին:
Մոտ մեկ տարվա ծառայության ընթացքում իրեն դրսեւորել էր դրականորեն, որեւէ բողոք կամ գանգատ չէր ունեցել:
Ըստ Տաթեւ համայնքի ղեկավար Մուրադ Սիմոնյանի՝ նրա ծառայությունից գոհ էին հրամանատարները:
Մահվանից օրեր առաջ էին մայրը, եղբայրը, ընկերները տեսակցության գնացել Վահանին, ով բարձր տրամադրություն ուներ եւ սիրով էր կատարում իր պարտքը հայրենիքի հանդեպ:
Նրա դին՝ ծառից կախված վիճակում, հայտնաբերվել էր նոյեմբերի 26-ին՝ ժամը 9:00-ի սահմաններում, Դիլիջանի ուսումնական կենտրոնի տարածքում:
Հուղարկավորությանը ներկա էին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության, Սյունիքի զինկոմիսարիատի, ինչպես եւ զորամասի ներկայացուցիչներ:
Հայոց բանակի զինվորին վերջին հրաժեշտը տալու եւ նրա ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին ցավակցելու համար Տանձատափ էր ժամանել նաեւ Սյունիքի մարզպետ, գեներալ-լեյտենանտ Հունան Պողոսյանը:
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմը ցավակցում է Ռոբերտ Մուշեղյանին եւ տիկին Անուշին՝ ծանրագույն կորստի՝ սիրելի որդու ողբերգական մահվան կապակցությամբ:
Ցավակցում ենք նաեւ Տաթեւ համայնքի ղեկավար Մուրադ Սիմոնյանին, համայնքի եւ հատկապես Տանձատափ գյուղի բնակիչներին՝ Վահան Մուշեղյանի առեղծվածային մահվան կապակցությամբ: