«Սյունյաց երկիր» թերթի նախաձեռնությունը`Սյունիքի բոլոր ժամանակների  սրբավայրերը գտնելու, տեղորոշելու, անցյալի մոռացված փշուրներն ուխտագնացությամբ ժողովելու, տեղագրություն ստեղծելու առաքելությունը հրաշալի արդյունք է տվել: Այդ լրագրողական արշավի մասը ներկայացնող Գորիսի տարածաշրջանի սրբավայրերին նվիրված թերթի հատուկ թողարկումը (30.04.2020) աչքի է ընկնում ինչպես նոր նյութերի ու մեկնաբանությունների թարմությամբ, կատարման հիմնավորությամբ, ազգագրական ու հայրենագիտական հարուստ փաստագրությամբ, այնպես էլ` պատմական աղբյուրներում առկա մեկնություններից գլխավորի ու բնութագրականի զուգորդմամբ: Կարևոր եմ համարում, որ թերթը հեռու է մնացել մի շարք կնճռոտ հարցերի շուրջ ընթերցողին կարծիքներ «պարտադրելու» մոտեցումներից:
Հատուկ թողարկման ներկա համարը` Ձեր ղեկավարությամբ, թերթի ողջ կոլեկտիվի  նոր ձեռքբերումն ու հաղթանակն է, որի համար շնորհավորում ու ջերմ բարեմաղթանքներ եմ հղում: Նույնպիսի պատվախնդրություն և մանրակրկիտ ուսումնասիրություն եմ ակնկալում նաև Սյունիքի մյուս տարածքների սրբավայրերը ներկայացնող թողարկումներում:
Ամենայն բարիք և հաջողություններ, ստեղծագործական նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր ստեղծարար խմբագրակազմին: