Իմ առջեւ է «Սյունյաց երկիր. մշակութային» եռամսյա պարբերականի երրորդ համարը:
Շատ ուրախալի է, որ  Ձեր խմբագրակազմը նաեւ մշակութային պարբերական է հրատարակում վերջին մեկ տարում, ինչը, համոզված եմ, շարունակություն կունենա: Գոնե Դուք մշակույթի արժեքը գիտեք եւ մշակութային հարցերն արծարծել եք «Սյունյաց երկրի» բազմաթիվ  բացառիկ համարներում:
Ուրախալի է, որ եռամսյա պարբերականի այս  համարը նվիրված է մեր ազգային մեծագույն դեմքերից մեկին՝ քաջ Նժդեհին: Պարբերականի 52 էջերը թերթում ես, եւ ամեն էջից մի հրաշալի նժդեհյան կերպար է հառնում:  Արվեստի, ռազմական գործի, գրականության տեսանկյուններից ներկայացված է Գարեգին Նժդեհը:
Գնահատում եմ Ձեր աշխատանքը, որովհետեւ թերթի հատուկ համարներում եւ եռամսյա պարբերականի արդեն իսկ լույս տեսած երեք թողարկումներում ձգտում եք հանրագիտարանային ամբողջականության:
Վերջին տարիների լրագրության մեջ նմանօրինակ բան չեմ տեսել: Լրագրական որակները, ցավոք, շատ են ընկել, թերթերը լցված են անիմաստ հրապարակումներով, հատկապես գրական մամուլը: Եվ մարդ խեղդվում է այդ հեղձուկի մեջ: Ձերն առողջ թթվածին է արտադրում՝ առողջ, գրական, մշակութային թթվածին:
Սույն համարը, կարծում եմ, մանավանդ դպրոցականների համար (նժդեհիկների, ինչպես Կարին Տոնոյանն էր ասում «Հայ ասպետ» հաղորդման ժամանակ) կդառնա ուսումնասիրման նյութ: Լավ կլիներ, որ թերթի տվյալ համարով դաս անցկացնեին հանրակրթական դպրոցներում. պատմության դասաժամին կլինի, թե գրականության, անդրադառնային  թերթի  նյութերին. թող  ուսուցիչը կարդա առանձին հատվածներ, մեկնաբանի: Ցանկալի է նաեւ, որ թերթը պահվի ամեն մի դպրոցի գրադարանում, որպեսզի երեխաները պարբերաբար կարդալու հնարավորություն ունենան:
Մեկ անգամ եւս բարձրաձայնեմ՝ Ձեր գլխավորած  խմբագրակազմն ազնիվ գործ է անում: Ինչքան ժամանակ է՝ կապված եմ «Սյունյաց երկրի»  խմբագրության հետ եւ միայն գրական, մշակութային, հոգեւոր ազդակներ եմ ստացել:
Ինձ թույլ եմ տալիս ասել՝  հանրապետության ոչ մի պարբերական չէր կարող այդ գործը նման մակարդակով գլուխ բերել, եթե նույնիսկ կամենար՝ չէր կարող:
Շնորհակալություն Ձեր կատարած  նվիրական աշխատանքի համար: