Ցուցահանդես և հաշվետու համերգ
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում հունիսի 6-ին տեղի ունեցավ 2023-2024 թթ. ուստարվա հաշվետու համերգ: Երգեհոնային դահլիճում ներկայացված էր «Գեղանկարչություն» և «Դիզայն» մասնագիտությունների սովորողների ստեղծագործությունների ցուցահանդեսը, որով որոշակի պատկերացում կարելի էր կազմել նրանց գեղագիտական ընկալումների մասին:
Հաշվետու համերգը սկսվեց քոլեջի երգչախմբի կատարումներով (խմբավար՝ Ստելլա Նավասարդյան, նվագակցողներ՝ Էմմա Աղայան, Յուրի Բաղդասարյան, Աշոտ Խաչատրյան): Այնուհետև հանդես եկան կրթօջախի տարբեր մասնագիտացման ուսանող-ուսանողուհիները՝ հնչեցնելով հայ, ռուս և արտասահմանցի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ:
Իրենց արվետը դրսևորելու հնարավորություն ունեցան «Պարարվեստ» մասնագիտության ուսանողուհիները:
Համերգը եզրափակվեց քոլեջի ժողովրդական գործիքների նվագախմբի (ղեկավար՝ Վաչիկ Հովսեփյան) երկու կատարումով՝ Խաչատուր Ավետիսյան՝ «Կախարդված ծաղիկներ» և Մելիք Մավիսակալյան՝ «Սյուիտ»:
Անցնող տարում եղել են նաև ձեռքբերումներ. մարտին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության կազմակերպած «Եկեք նախշուն զուրուց անիք» խորագրով տեսահոլովակի մրցույթում քոլեջն արժանացել է 1-ին մրցանակի: Քոլեջի ուսանողական թատրոնը բեմականացրել և հանդիսատեսի դատին է ներկայացրել Անտուան դը Սենտ-Էքզյուպերիի «Փոքրիկ իշխանը» ալեգորիկ հեքիաթը: Միևնույն ժամանակ «Փողային գործիքներ» մասնագիտացման 4-րդ կուրսի ուսանող Ալեքս Բեգլարյանը մասնակցություն է ունեցել «Արտ մյուզիք» 15-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնին՝ արժանանալով 1-ին մրցանակի:
Ողջունելով հաշվետու համերգի  մասնակիցներին՝ կրթօջախի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ երկու օր է կրթօջախում անցկացվում են պետական որակավորման քննություններ, մասնավորապես «Փողային գործիքներ» և «Ժողովրդական գործիքներ» մասնագիտացման հինգ ուսանող հանձնեց ավարտական քննություններ, որոնցից երկուսը ստացան բարձր գնահատականներ: Նրանք, ևս այլ շրջանավարտներ, ցանկություն են հայտնել ուսումը շարունակել բուհերում: Սովորողներին բարեմաղթանքի խոսքեր հղեց ավարտական քննությունների որակավորման հանձնաժողովի նախագահ, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դոցենտ Հրազդան Սարգսյանը:
Վերջում դափնեկրի արժանացածներին Աշոտ Խաչատրյանը հանձնեց  պարգևները: