Վահե Հակոբյան. «…Հաշվի առնելով կոմբինատի հարյուրավոր աշխատակիցների պահանջը՝ վերանայեցինք մեր դիրքորոշումը»
- Պարոն Հակոբյան, ավելի վաղ մեզ հետ ունեցած զրույցում նշել էիք, որ «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերությունը մարզում համայնքների ղեկավարի կամ ավագանու անդամի որեւէ կոնկրետ թեկնածուի չի աջակցում: Այսօր Դուք ներկա եք մի միջոցառման, որն, ըստ էության, կոչված է սատարելու Կապանի գործող քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանին: Նշանակո՞ւմ է սա, որ Դուք փոխել եք Ձեր որոշումը:
- Ճիշտ է, ես արդեն առիթ ունեցել եմ հայտնելու, որ «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերությունը որեւէ կոնկրետ թեկնածուի չի աջակցելու: Այս մոտեցումը հիմնված էր այն իրողության վրա, որ ընտրություն կատարողը համայնքի բնակիչներն են, եւ մենք որպես տնտեսվարող սուբյեկտ ընդամենը պետք է քաղաքացիների որոշումն ընդունենք ի գիտություն: Սակայն անցած մի քանի շաբաթների ընթացքում, հաշվի առնելով կոմբինատի հարյուրավոր աշխատակիցների պահանջը, վերանայեցինք մեր դիրքորոշումը:
Մեր կոմբինատում Կապանի հարյուրավոր բնակիչներ են աշխատում, ովքեր իրենց եւ իրենց ընտանիքների բարեկեցությունը կապում են ոչ միայն կոմբինատի գործունեության, այլեւ այն համայնքի կառավարման հետ, որի բնակիչ են հանդիսանում: Հաշվի առնելով այդ մարդկանց արդարացի պահանջը, նաեւ այն հանգամանքը, որ «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲԸ-ն Կապան համայնքում հարյուրավոր միլիոն դրամի հասնող սոցիալական ծրագրեր է իրականացրել եւ պատրաստվում է շարունակել ներդրումները, մենք որոշել ենք բարձրաձայնել մեր նախապատվությունների մասին:
Մեր մոտիվը փորձեմ ներկայացնել հնարավորինս համառոտ. անցած տարիներին մենք արդյունավետ համագործակցություն ենք ծավալել գործող քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանի հետ, եւ վստահ ենք, որ, իր պաշտոնում վերընտրվելու դեպքում, մեր համագործակցությունը կընդլայնվի ու ավելի արդյունավետ կդառնա: Հենց այս պատճառով էլ որոշել ենք կապանցիներին հորդորել, որ առաջիկա ընտրություններին մոտենան պատասխանատու կերպով եւ քվեարկեն հանուն «Միասին դեռ շատ անելիք ունենք» կարգախոսի:
Զրույցը՝ ՍԱՄՎԵԼ ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆԻ
14 սեպտեմբերի 2016թ.