Վրաստանի համար առաջնահերթություն է իր ռազմավարական գործընկերոջ՝ Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների խորացումը. Կոբախիձեն Ալիևին Վրաստան է հրավիրել
17.01.2025 15:22
Տարածաշրջանում Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցությունը առանձնահատուկ նշանակություն ունի խաղաղության և կայունության պահպանման համար։ Մենք շարունակում ենք աջակցել մեր երկրների ինքնիշխանությանը։ Այս մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն:
«Հանդիպմանը մենք քննարկել ենք տարածաշրջանում և աշխարհում քաղաքական գործընթացները, որոնք ազդում են մեր դիրքերի վրա, մենք պետք է միասին դիմագրավենք բոլոր մարտահրավերներին։ Մեզ համար առաջնահերթություն է մեր ռազմավարական գործընկերոջ՝ Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների խորացումը։ Մենք պատրաստ ենք նաև նպաստել եռակողմ երկխոսությանը և տարածաշրջանային համագործակցության զարգացմանը», - ասել  Կոբախիձեն։