Ցուցահանդես՝ Կապանում անցկացվող միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում
Կապանում «Միջազգային երաժշտական փառատոն»-ի շրջանակում, մարզկենտրոնի արվեստի թանգարանում հուլիսի 7-ին բացվեց երաժիշտ-շեփորահար Հայկ Գրիգորյանի նկարչական աշխատանքների ցուցահանդեսը, որը «Փոխակերպում» (տրանսֆորմացիա) խորագիրն էր կրում: Ցուցադրանքում 20 կտավ էր, մի քանի գրաֆիկական և կերամիկական աշխատանքներ: Նկարելու ցանկությունը շեփորահարի մեջ ծնվեց 2019 թ. թագավարակի հետևանքով մեկուսացման, 44-օրյա պատերազմի և դրանով ածանցված  անորոշության և ունայնության մթնոլորտում: Այդ դժվարին ժամանակներում նկարչությունը դարձավ փրկօղակ, դարձավ ժամանակն ու հույզերն արտացոլելու միջոց:
Որոշակի իմաստով դժվար ընկալելի էին Հայկ Գրիգորյանի աշխատանքները, ուստի Կապանի արվեստի միջազգային փառատոնի հանրային կապերի պատասխանատու Քնարիկ Ներսիսյանը բացման խոսքում որոշակի պարզաբանումներ ներկայացրեց:
Ինչպես «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց Հայկ Գրիգորյանը, երաժշտությամբ զբաղվելուն զուգընթաց շարունակելու է նկարել և առայժմ մտադիր չէ «թարգել» այդ՝ համեմատաբար նոր ծնված նախասիրությունը:
Նախօրեին Կապանի համայնքապետարանի առջևի պուրակում Հայկ Գրիգորյանի հետ տեղի ունեցավ բացօթյա ոչ ֆորմալ արվեստի գործողություն, որը ստեղծվեց բնության և իրականության ալիքների համադրությամբ: Բացօթյա այդ վարպետաց դասը երկար կհիշեն մանուկները, քանզի ինքնաբուխ էին ներկը հանձնում կտավին:
Հայկ Գրիգորյանը ծնվել է 1983 թ․ Երևանում։ 2004 թվականին ավարտել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան: 1999-2011 թթ․ աշխատել է Հայաստանի պետական ռադիոյի և հեռուստատեսության նվագախմբում: 2011-2020 թթ. ապրել և աշխատել է Մոսկվայում: 2015-2020 թթ․ աշխատել է Իգոր Բուտմանի ջազ նվագախմբում:
Նվագել է մոսկովյան Esse, Kozlov club, Butman club ակումբներում, Նյու Յորքի Blue Note, Dizzy's club Coca-cola ակումբներում:
2020 թվականից հանդես է գալիս նաև որպես նկարիչ, նրա կտավները  ցուցադրվել են Մոսկվայում և Երևանում: