Ադրբեջանցի զինյալներն առաջ են եկել Ներքին Հանդի ուղղությամբ՝ հերթական անգամ դիրքավորվելով Սյունիքի տարածքում
Համացանցում սփռվեց տեղեկատվություն այն մասին, որ ադրբեջանական զինված ուժերը Կապան համայնքի Ներքին Հանդ գյուղում մոտ մեկ կիլոմետր առաջ են եկել: Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու նպատակով հեռախոսազրույց ունեցանք գյուղի վարչական ղեկավար Խաչատուր Բաղդասարյանի հետ:
- Դեպքը տեղի է ունեցել մարտի 5-ին, - տեղեկացրեց վարչական ղեկավարը: - Ադրբեջանցիները սարում տեղակայված  իրենց դիրքից իջել, մոտ 800-900 մետր առաջանալով՝ վրաններ են խփել հարթ մի տարածքում, ինչի արդյունքում դիտարկվում են գյուղի գերեզմանոցը, հին գյուղը, արոտավայրերը: Նաև ցանկանում էին ճանապարհ գցել, բայց երկու օր է՝ դադարեցվել են աշխատանքները: Չգիտեմ՝ դա ռուս խաղաղապահների՞, թե՞ ՀՀ պաշտպանության նախարարության շնորհիվ է, կոնկրետ չեմ կարող ասել, - տեղեկացրեց վարչական ղեկավարը և հավելեց, որ պաշտպանության նախարարությունից եկել և նրանց պոստի դիմաց  մեր պոստն են դրել:
Հետաքրքրվեցինք, թե արդյո՞ք խուճապային տրամադրություններ չկան գյուղում:
- Որպես այդպիսին՝ խուճապային տրամադրություններ չկան, բայց բնակչության շրջանում առկա է որոշակի անհանգստություն: Մի բարերար տնկիներ էր ուղարկել, որ  գյուղացիներն այգի հիմնեն, բայց այդ տարածքը դիտարկվում է հակառակորդի կողմից, մարդիկ վախենում են այդտեղ գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարել, -  ասաց Խաչատուր Բաղդասարյանը:
Վարչական ղեկավարը նաև նշեց, որ Կապանի համայնքապետարանի՝ սահմանների անվտանգության գծով աշխատակիցներն ամեն օր լինում են գյուղում:
Այնուամենայնիվ, Կապանի սահմաններում տեղի ունեցած այս միջադեպը լուրջ խորհրդածությունների  առատ նյութ պիտի լինի երկրի բարձրագույն իշխանությունների և պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան զինվորականության համար: