Գեւորգ Փարսյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել համայնքի գյուղական բնակավայրերի վարչական ղեկավարների հետ
Այսօր՝ փետրվարի 23-ին, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել համայնքի գյուղական բնակավայրերի վարչական ղեկավարների հետ՝ գյուղերում առաջացած ընթացիկ և հրատապ խնդիրները քննարկելու և լուծման հնարավոր տարբերակներ գտնելու նպատակով։
Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են գարնան գյուղատնտեսական աշխատանքների նախապատրաստական և գարնանացանի կազմակերպման, պատերազմի հետևանքով անասնագլխաքանակի անկման, խմելու և ոռոգման ջրերի մատակարարման, գյուղերում իրականացվող շինարարական աշխատանքներին ուղղված մի շարք հարցեր։
Հանդիպմանը համայնքի ղեկավարը ներկաների ուշադրությունը սևեռել է հատկապես կենսական նշանակություն ունեցող խմելու ջրի սակավության լուրջ խնդրի վրա և հորդորել մաքսիմալ հետևողականություն դրսևորել՝ ջրային պաշարների ճիշտ կառավարման և խնայողաբար օգտագործման հարցում։
Քննարկվել են նաև ոլորտին վերաբերող այլ հարցեր, հնչել առաջարկներ: Վարչական ղեկավարների կողմից բարձրաձայնված խնդիրների լուծման ուղղությամբ տրվել է համապատասխան հանձնարարականներ: