Հնչեց դասական երաժշտություն
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան համերգային դահլիճում մենահամերգով հանդես եկան քոլեջի դասախոս Լիաննա Մելիք-Ստեփանյանը՝ մասնակցությամբ ջութակահար Աշոտ Խաչատրյանի, թավջութակահարուհի Միլա Հովհաննիսյանի: Դաշնակահարուհին յուրաքանչյուր ուստարվա ավարտին մենահամերգ-հաշվետվությամբ հանդես է գալիս կապանցի ունկնդրի առջեւ: Այս անգամ նա կատարեց Բախի, Ռիմսկի-Կորսակովի, Բրամսի, Բեթհովենի, Շումանի ստեղծագործությունները: Համերգային ծրագիրը նաեւ ընդգրկում է Կոմիտաս՝ «Ծիրանի ծառ» (մշակումը Վիլլի Սարգսյանի), «Հով արեք», «Կռունկ»:
«Հանդես գալով մենահամերգով իմ առջեւ նախ՝ խնդիր եմ դնում չկորցնել ուսանողական տարիներին ստացած հմտություններս եւ ձգտում եմ դրանք էլ ավելի կատարելագործել, հետո ավանդույթ է դարձել իմ եւ Կապանի իմ փոքրաթիվ ունկնդրի հետ հանդիպումը:  Առաքելությունս եմ համարում նաեւ հասարակությանը, հատկապես մատաղ սերնդին առավել մոտեցնել դասական երաժշտությանը»,- մենահամերգից հետո «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց Լիաննա Մելիք-Ստեփանյանը: