Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, մանկավարժներ, ծնողներ, կրթության բնագավառի ներկայացուցիչներ,
Ընդունեք ջերմ շնորհավորանքներս սեպտեմբերի 1-ի՝ Գիտելիքի և դպրության օրվա և նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ։
Այս օրը հատկապես ոգևորիչ և հիշարժան է առաջին դասարանցիների և առաջին կուրսեցիների համար, ովքեր առաջին քայլերն են անում դեպի կրթության աշխարհ՝ լի սպասումներով և նոր բացահայտումներով: Ցանկանում եմ, որ այս ուսումնական տարին լինի արդյունավետ ու լիարժեք, իսկ ձեր ճանապարհը՝ լուսավոր ու հաջողություններով լեցուն։ Թող գիտելիք ստանալու այս օրվա խանդավառությունն ու բարձր տրամադրությունը ուղեկցեն ձեզ ողջ ուսումնառության ընթացքում:
Հատուկ շնորհակալություն և շնորհավորանքներ եմ հղում նաև բոլոր մանկավարժներին, ում վստահված է սերունդների կրթության և դաստիարակության դժվարին գործը։ Ձեր հետևողական աշխատանքի, նվիրումի և մասնագիտական պատասխանատվության շնորհիվ է ձևավորվում մեր հասարակության մտավոր ներուժը։ Մաղթում եմ հաջողություններ, մասնագիտական ձեռքբերումներ, նոր լիցքեր ու եռանդ՝ սերունդներին հայեցի կրթելու, բարոյական արժեքներով դաստիարակելու և հայրենասեր քաղաքացի ձևավորելու ձեր կարևոր առաքելության մեջ։
Սիրելի աշակերտներ, ուսանողներ,
Որակյալ կրթությունը, բարձրակարգ մասնագետ լինելը ժամանակի հրամայականն է, ուստի արագ փոփոխվող և զարգացող աշխարհի մարտահրավերներին կարող եք դիմագրավել միայն արդիական, կայուն և հարուստ գիտելիքներով: Հիշե՛ք, որ գիտելիքն է այն իրական և անփոխարինելի հարստությունը, որը ոչ ոք ձեզանից խլել չի կարող:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ կյանքի այս հիշարժան փուլի մեկնարկի առթիվ: Թող ուսումնական տարվա յուրաքանչյուր օր ձեզ համար լցված լինի նոր մտքերով, առաջընթացով ու հստակ քայլերով դեպի երազանքներ։