Մի համակարգ ենք դնելու, որի արդյունքում վերապատրաստում անցած ուսուցիչների աշխատավարձը 50 %-ով կբարձրանա․ նախարար
ՀՀ ԿԳՆ Արայիկ Հարությունյանն այսօր խորհրդարանում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ ունեցած հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ դպրոցներում ուսուցիչների դրուքաչափերի բարձրացմանը՝ նշեց, որ թե՛ վարչապետը, թե՛ ինքը ասել են, որ ուսուցիչների դրույքաչափերի հարցը իրենց օրակարգում է․
«Երեկ էլ մեծ քննարկում ենք ունեցել, ամբողջական պատկերացում ունենալուց հետո կխոսենք աշխատավարձի բարձրացման մասին, մեր ծրագրում, նախնական կարող եմ ասել, սեպտեմբերին ուսուցիչների աշխատավարձի բարձրացման նպատակ ունենք»,- հայտնեց նախարարը, սակայն չասաց, թե որքան գումարի մասին է խոսքը, միայն նշեց, որ բարձրացումն արվելու է բյուջեի խնայողության հաշվին եւ այս տարվա բյուջեի վրա մեծ ճնշում չի լինի։
Արայիկ Հարությունյանը փոխանցեց, որ ուսուցիչների վերապատրաստման մի համակարգ են դնելու, որի արդյունքում վերապատրաստում անցած ուսուցիչների աշխատավարձը հիսուն տոկոսով կբարձրանա։ ԿԳ նախարարի խոսքով՝ իր անվան շուրջ աղմուկն այն պատճառով է, որ ոլորտում ցավոտ ռեֆորմներ են տեղի ունենում։