Մոսկվայի ակցիաների կալանավորված մասնակիցների թվում 22 հայ կա
Հուլիսի 28-ին ոստիկանությունը կալանավորել է Մոսկվայի Պետդումայի ընտրությունների թեկնածուներին չգրանցելու դեմ ակցիային մասնակցած ավելի քան 1373 մարդու։ ՕՎԴ-Ինֆո-ն հրապարակել է կալանավորվածների ցուցակը։
Ըստ վերջին տվյալների՝ կալանավորվածների մեջ 22 հայ կա: ՆԳՎ ունեցած տվյալներով՝ նրանք են.
Պավել Սարգսյան (Ֆիլի-Դավիդկովոյի շրջան), Նելլի Ադամյան (Դանիլովյան շրջան), Լևոն Գրիգորյան (Սավելկի շրջան), Նարեկ Ասլանյան, Գեորգի Պողոսյան, Արթուր Հակոբյան (Սվիբլովոյի շրջան), Արսեն Մանվելյան (Կապոտնյայի շրջան), Արսեն Սարգսյան (Լևոբերեժնի շրջան), Լևոն Գրիգորյան, Դավիթ Հակոբյան (Բուտիրսկի շրջան), Տուրանա Վարժապետյան, Իշխան Թադևոսյան, Դանիիլ Հովհաննիսյան (Ստրոգինոյի շրջան), Գլեբ Զաքարյան, Արշակ Մակիչյան, Լև Զաքարյան (Կուզմինկի շրջան), Ժորժիկ Շահինյան (Տվերյան շրջան), Արթուր Հակոբյան, Գեորգի Պողոսյան (Հարավային Բուտովոյի շրջան), Մելիք Ավետիսյան, Գրիգոր Գասպարյան (Նիժեգորոդյան շրջան), Էդուարդ Աղբալյանց (Պերովոյի շրջան)։