Փառատոնը եկավ, որ ավելի հաստատուն դարձնի Կապանի մերօրյա ընթացքը
Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնի փակումը ևս վերածվեց սրտամոտ ու անմոռաց հանդիսության: Եվ դարձյալ լեփ-լեցուն դահլիճ: Հանդիսատեսների հայացքում ափսոսանք կարելի էր կարդալ, որ հրաժեշտ են տալիս բարձրակարգ երաժիշտներին: Եզրափակիչ համերգը մեկնարկեց մրցանակների հանձնումով, որը վերապահվեց երեխաների հետ վարպետաց դասեր անցկացրած ջազմեն Տիգրան Սուչյանին, <<Մենուա>> խմբի հիմնադիր Նորայր Քարտաշյանին և փառատոնը նախաձեռնող ու գեղարվեստական ղեկավար Սևակ Ավանեսյանին:
Փոքրիկ երաժիշտները խրախուսվել են ամերիկահայ բանաստեղծուհի Սոնա Վանի կապանցի ամերիկաբնակ երգչուհի Մարինե Պետրոսյանի, ՀԲՄԸ Ամերիկայի և Եվրոպայի նախագահ Նադիա Գործունյանի և այլ բարերարների բարի կամեցողության ու հովանավորության շնորհիվ սահմանվել էին դրամական պարգևներ և միանվագ կրթաթոշակներ:
Սևակ Ավանեսյանը եզրափակիչ խոսքում  նշեց, որ ավարտվեց Կապանի առաջին միջազգային փառատոնը՝ ակնարկելով, որ երկրորդը, անկասկած լինելու է, ասել է թե՝ միտում կա, որ փառատոնը դառնա ավանդական: Նաև հավելեց, որ շատ էին ցանկանում մի նվեր մատուցել Կապանին, և դա եղավ եզակի հնչողություն ունեցող դաշնամուր:
Այնուհետև բեմահարթակում ջազային եռյակն էր՝ դաշնակահար, կոմպոզիտոր Վարդան Հովսեփյան, թավջութակահար Արտյոմ Մանուկյան և Կարեն Քոչարյան (հարվածային գործիքներ): Առանձին կատարումների ընթացքում նրանց միացան Սևակ Ավանեսյանը, Նորայր Քարտաշյանը, ճանաչված երգիչ Արտո Թունջբոյաջյանը:
Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնով մնայուն էջ գրվեց քաղաքի մշակութային կյանքում: Ավելի ստույգ՝ փառատոնը եկավ, որ խախտի Կապանա տան նահապետական անդորրը: Ուստի համերգի ավարտին երախտագիտության խոսք ասվեց բոլոր նրանց, ում նվիրումի ու ջանքերի շնորհիվ փառատոնն իրականություն դարձավ, մասնավորապես  Կապանի համայնքապետարանին, համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանին, Կապանի մշակույթի կենտրոնի, Կապանի արվեստի պետական քոլեջի անձնակազմին: Եվ ինչպես նաև՝ Կապանա տան դասական երաժշտությունը հարգող ունկնդրին:
Ինչպես նման դեպքում կասեին՝ փառատոնի վարագույրն իջավ:
Ցտեսություն փառատոն, մինչ նոր հանդիպում: