Սիսիան համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի ուղերձը
Հայոց բանակի ուժեղ և անկոտրում զինվորներ, հարգարժան գեներալներ, սպաներ, սիրելի´ նվիրյալներ, հարգելի’ հայրենակիցներ.
Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ Հայոց բանակի կազմավորման 31-ամյակի կապակցությամբ: Մեր տոկուն բանակը հայոց անկախ պետականության ամենակարևոր նվաճումներից է, հայկական աշխարհի խաղաղությանը սպառնացող մարտահրավերների պատասխանատուն և երաշխավորը։
Ուզում եմ վստահեցնել, որ համայնքային իշխանությունն անում է հնարավոր ամեն բան՝ սահմանային անվտանգությանն առնչվող լայնածավալ աշխատանքներին օժանդակելու և աջակցելու համար։
Այսօր շնորհակալությությունս եմ ուզում հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր իրենց ներդրումն ու լուման են ունեցել մեր բանակաշինության անմնացորդ, ազգանվեր և հայրենանվեր գործում։
Վստահեցնում եմ, որ սերունդները կշարունակեն անմնացորդ գործունեությունը և Հայոց բանակի անսասան և խոստումնալից ապագան իրականություն կդառնա:
Հավերժ փա´ռք բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կյանքը զոհեցին հանուն ազգի, հանուն վաղվա լույսի, հանուն բաղձալի ապագայի։
Փա´ռք բոլոր նրանց, ովքեր հենց այս ապահովում են մեր սահմանների անվտանգությունն ու վտանգում իրենց կյանքը հանուն մեր երեխաների խաղաղ օրերի:
Շնորհավոր օրդ, Հայոց բանակ,
Շնորհավոր օրդ, մեր ապագա հաղթանակների լուսավոր խորհրդանիշ։