Սիսիանի համայնքապետի թեկնածու Արա Զաքարյանի խոսքն ընտրողներին
Իմ սիրելի հայրենակիցները սպասում են, որ որպես համայնքապետի թեկնածու, թե արդեն ընտրված համայնքապետ, ես դիմելու եմ նրանց նույնպիսի ուղղամտությամբ ու վճռականությամբ, ինչպիսին պահանջում է մեր համայնքի ներկա վիճակը: Այսօր իսկապես ժամանակն է ասելու ամբողջ ճշմարտությունը: Մենք պատճառ չունենք, ոչ էլ կարիք՝ խուսափել համայնքի անմխիթար վիճակի ազնիվ ու արդար գնահատականից:
Սիսիանն իսկապես գտնվում է ծանր և բարդ իրավիճակում, բայց կասկած չունեմ՝ մենք հաղթահարելու ենք առկա դժվարությունները: Միակ բանը, ինչից պետք է վախենալ՝ հուսալքությունն է, որ կաթվածահար է անում մեր ջանքերը՝ նահանջը հարձակման, հետընթացն առաջընթացի վերածելու ճանապարհին: Ինձ ու իմ թիմին անհրաժեշտ են ձեր ըմբռնումը, հավատը, աջակցությունը՝ համայնքի բոլոր բնակչներիս համար ընդհանուր խնդիրները հաջողությամբ լուծելու համար:
Մեր բնակավայրերի մի մասում չկան կյանքի տարրական պայմաններ: Աշխատատեղերի բացակայության կամ աշխատանքի ցածր եկամտաբերության պատճառով առավոտից երեկո աշխատող մարդիկ անգամ դժվարությամբ են ապրում: Եվ այդուհանդերձ՝ մեր համայնքի անկումը նյութական, ֆինանսական միջոցների անբավարարությունից չէ իրականում: Գլխավոր պատճառը համայնքային իշխանությունների կառավարչական անգործությունն է կամ անարդյունավետ գործունեությունը, անազնիվ ու իրենց գործին չտիրապետող պաշտոնյաների ձախողումները:
Համայնքը վերականգնելու և զարգացնելու համար կոնկրետ միջոցառումների կարիք կա, ըստ որում՝ անհապաղ: Բայց այդ չեն կարող անել ու չեն անի այն մարդիկ, ովքեր մեզ հասցրել են այս վիճակին: Նախկինն ու ներկան պետք է հեռանան ընտրությունների հետևանքով, որպեսզի մենք լուծենք համայնքի ու սիսիանցու առաջնահերթ խնդիրը՝ աշխատանքը վերադարձնենք մարդկանց, կարգ ու կանոն հաստատենք մեր համայնքում, ձևավորենք գործունակ և արդյունավետ, սիսիանցու շահերով առաջնորդվող ազնիվ ու արդար համայնքային իշխանություն:
Տեղյակ ենք, կարող ենք, կանենք: