Սիսիանում ամեն ինչ առջևում է
Սեպտեմբերի 25-ին տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ էին նաև Սիսիանում:
Համայնքի  22 942 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 11 883 քաղաքացի` ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 51,8 %-ը։
Ըստ նախնական տվյալների՝ սեպտեմբերի 25-ի ընտրությունների արդյունքում քաղաքական ուժերից և ոչ մեկը չի ստացել քվեների 50+1 տոկոս բաժնեմասը, ինչն իրավունք կվերապահեր ընտրել վերստին խոշորացված Սիսիան համայնքի ղեկավար:
Համայնքի ավագանու ընտրություններին մասնակցած յոթ ուժերն արդեն իսկ բանակցում են միմյանց հետ՝ հնարավոր կոալիցիա կազմելու նպատակով: Թե որ ուժերը կմիանան իրար, դժվար է ասել:
Առավել շատ ձայներ հավաքած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն իշխանությունն իր ձեռքում պահելու համար պետք է դաշնակիցներ ունենա, ինչն այնքան էլ դյուրին լուծվող հարց չէ Սիսիանի պարագայում:
Չի բացառվում, որ «Աշխատանք և արդարություն» դաշինքը միավորվի «Ապրելու երկիր» կուսակցության հետ, ինչը միանգամայն նոր իրավիճակ կստեղծի Սիսիանում:
Առայժմ միայն փաստենք, թե ըստ քվեարկության նախնական արդյունքների՝ ընտրություններին մասնակցած քաղաքական ուժերի միջև ինչպես են բաշխվել քվեները: