Վաղը բոլոր ուսումնական հաստատությունները կվերսկսեն դասերը. Արայիկ Հարությունյան (տեսանյութ)
08.03.2020 18:29
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ վաղվանից՝ մարտի 9-ից, բնականոն հունով հանրապետության բոլոր ուսումնական հաստատություններում կվերսկվի ուսումնական առօրյան:  Նախարարն այս մասին խոսել է ֆեյսբուքյան հարթակում:
«Անցած ամբողջ շաբաթ մենք ուշադիր հետեւել եւ արձանագրել ենք, որ սուր շնչառական խնդիրներով պայմանավորված բուժհաստատություններ ու պոլիկլինիկաներ դիմելիությունը նվազել է, նաեւ հոսպիտալացումների փոքր թիվ է առկա: Ուստի որեւէ պատճառ չկա, որ դասերը չվերսկսվեն: Առավելեւս, որ դասերի ընդհատումը կապված էր կորոնավիրուսի առաջին դեպքի հայտնաբերման լարվածության հետ: Վաղը բոլոր մանկապարտեզները, դպրոցները բուհերը, քոլեջներն ու բոլոր ուսումնական հաստատությունները կվերսկսեն դասերը, մենք ուշադիր կհետեւենք իրավիճակին: Ասել ենք, եւ կրկնում ենք, մեր երեխաների առողջությունից ավելի կարեւոր բան չկա: Ուշադիր հետեւում ենք, ամենաչնչին վտանգի դեպքում կազդարարենք այդ մասին, միջոցներ կձեռնարկենք: Բայց  այս պահին որեւէ մտահոգություն չկա»,-ասել է նախարարը: