Աշոտ Հովհաննիսյանի պատասխան խոսքը. ««Բելազ Կավկազ Տրանս Սերվիս» ՍՊԸ սեփականատերը Եվգենի Վասիլեւիչ Կեդան է»
21.06.2018 14:33
Հունիսի 20-ին www.syuniacyerkir.am կայքում հրապարակվել է հոդված՝ «Աղվան Հովսեփյանի որդին Վահեի գլխավորած մասնավոր հիմնադրամին նվիրաբերել է 51 մլն դրամ, ինչու՞»:
Հոդվածում նշվել է, որ «Հիմնադրամին 1մլն դրամ է նվիրաբերել «Բելազ Կավկազ Տրանս Սերվիս» ՍՊԸ-ն, որ…  պատկանում է Միսակ Հովսեփյանին»:
Գրվել է նաեւ՝ «Ըստ Քաջարանից ստացված տեղեկությունների՝ այդ ՍՊԸ-ն է «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲԸ-ին մատակարարում «Բելազ»-ի եւ այլ մեքենաների անվադողեր…»:
….Հունիսի 20-ի օրվա վերջին թերթի խմբագրին է զանգահարել մի անձնավորություն եւ ներկայացել՝ Աշոտ Հովհաննիսյան, «Բելազ Կավկազ Տրանս Սերվիս» ՍՊԸ տնօրեն:
Նա հաղորդել է, թե «Բելազ Կավկազ Տրանս Սերվիս» ՍՊԸ-ն կապ չունի Միսակ Հովսեփյանի հետ, այդ ընկերության սեփականատերն է Բելառուսի քաղաքացի Եվգենի Վասիլեւիչ Կեդան:
«Բելազ Կավկազ Տրանս Սերվիս» ՍՊԸ-ն «Բելազ»-ի ներկայացուցիչն է Հայաստանում, գործընկերային կապերի մեջ է Քաջարանի կոմբինատի հետ, կոմբինատին է մատակարարում «Բելազ»-ի պահեստամասեր, նաեւ «Բելազ» ավտոմեքենաներ:
Իսկ թե ո՞ր ընկերությունն է «Բելազ»-ի ավտոդողեր մատակարարում Զանգեզուրի ՊՄԿ-ին, ինքը չի կարող ասել:
Աշոտ Հովհաննիսյանը հաստատեց, որ իրենց ՍՊԸ-ն իրոք 2016-ին 1 մլն դրամ է հատկացրել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» բարեգործական հիմնադրամին:
Հ.Գ.1
Խմբագրությունն ի գիտություն է ընդունում այդ հայտարարությունը, ինչը նշանակում է, որ Միսակ Հովսեփյանը Վահեի գլխավորած մասնավոր հիմնադրամին վճարել է ոչ թե 51, այլ 50 մլն դրամ: Իսկ թե ինչպե՞ս է կոչվում Միսակ Հովսեփյանի ՍՊԸ-ն, որ «Բելազ»-ի ավտոդողեր է մատակարարում Քաջարանի կոմբինատին, կճշտենք եւ կներկայացնենք ընթերցողներին:
Հ.Գ.2
«Բելազ Կավկազ Տրանս Սերվիս» ՍՊԸ-ն Վահեի գլխավորած մասնավոր հիմնադրամին 2017-ին տվել է 24.8 մլն դրամ:
Վահեի հանդեպ այդ առատաձեռնությունը, կարծում ենք, անկեղծ է եւ ոչնչով պայմանավորված չէ: Միայն մի բան՝ այդ ամենը Սյունիքի մարզի հետ որեւէ կապ չունի: