Չըռչուռի գլխին ամպեր են նստած, իսկ ստորոտում հոգեվարք ապրող Մալդաշ-Քաշունին է
Մալդաշ գյուղանունն առաջին անգամ գրավոր աղբյուրներում հիշատակվում է Տաթեւի վանքի նոր հարկացուցակում, իսկ 1992-ից գյուղն ունի նոր անուն՝ Քաշունի:
Գտնվում է  Տաթեւ-Կապան ճանապարհի 12 կմ-ից 2 կմ դեպի արեւմուտք:
Քաշունի անունն է կրում նաեւ գյուղի միջով հոսող գետակը, որը սկիզբ է առնում Բարգուշատի լեռների Արամազդ լեռնապարից արեւելք ընկած բարձունքներից, որ նաեւ Չըռչուռ է կոչվում, Որոտան գետ աջ օժանդակն է, հոսում է Վանանդաձորի ամբողջ երկարությամբ: Օտարները գետի վերին հոսանքը կոչել են Չայզամի, կոչվել է նաեւ Զեյվա գյուղի (ներկայումս՝ Դավիթբեկ) անունով:
Գյուղից հարավ՝ բարձր լեռան վրա, մի գեղաշեն խաչքար կա, որը, ըստ ավանդազրույցի, սահմանաքարի նշանակություն է ունեցել Մալդաշ եւ Տորթնի (Անտառաշատ) գյուղերի միջեւ:
Ասում են նաեւ՝ արեւելքից արեւմուտք ձգվող այդ լեռնապարը Հասար է կոչվել:
Գյուղի արեւմուտքում Չըռչուռ լեռնագագաթն է, որը Բարգուշատի լեռնագագաթներից մեկն է՝ Արամազդից արեւելք: Այդտեղից էլ դեպի հյուսիս-արեւելք ձգվում է Գյազբելը...
Գյուղի կենտրոնում՝ բարձունքին, վեր է խոյանում Մեծ հայրենականում զոհված 24 մալդաշցիների հիշատակը հավերժացնող գեղեցիկ հուշարձանը:
Գյուղի դեռեւս բաբախող սիրտը Սուրբ Սարգիս մատուռն է, որը կառուցվել է 2002-ին, կառուցել են Քաջիկ Մնացականյանը (Տաթեւից), ինչպես եւ նրա եղբայրներ Արարատ ու Արմեն Սարգսյանները: