Սիրելի՛ մանկավարժներ և կրթական գործի հարգելի՛ նվիրյալներ
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ՝ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ։
Մեր երկրում ավանդաբար նշվող այս տոնը, հիրավի, խորին հարգանքի դրսևորում է ձեր մասնագիտության նկատմամբ: Եվ դա պատահական չէ, քանի որ կրթության ոլորտից է սկսվում պետության համար արժանի քաղաքացու, աշխարհում իր գիտելիքներով մրցունակ և ամենատարբեր բնագավառներում պահանջարկ վայելող
բարձրորակ մասնագետի ձևավորումը:
Որևէ ժամանակաշրջանում հնարավոր չէ գերագնահատել այն կարևոր ու պատասխանատու աշխատանքը, որ իրականացնում եք դուք՝ կրթելով ու դաստիարակելով մեր երեխաներին, սերմանելով նրանց մեջ հայրենիքի, ընտանիքի, իրար նկատմամբ սիրո ու հարգանքի բարձր արժեքները՝ դրանով իսկ ստանձնելով հայրենանվեր, գիտակից ու առաջադեմ սերունդ կերտելու առաքելությունը:
Մեր հայրենիքում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները, ներկայիս ծանր ու փորձություններով լեցուն ժամանակաշրջանը ստիպում են նորովի արժևորել կրթությունը, ուսուցչի կատարած աշխատանքի կարևորությունը, քանի որ մեծապես ձեզնից է կախված
, թե երեխան բարոյական ինչ սկզբունքներով է առաջնորդվելու մեծ կյանքում, որքանով է մրցունակ  լինելու ժամանակակից աշխարհում, ինչպես է դրսևորվելու հասարակության մեջ ու ինչպես է վերաբերվելու իր հայրենիքին:
Սիրելի ուսուցիչներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորելով բոլորիդ, ինչպես նաև վաստակած հանգստի անցած մեր բոլոր մանկավարժներին
՝ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ, մաղթում եմ ամուր առողջություն, անսպառ եռանդ, չկոտրվելու և նորանոր հնարավորությունների փնտրտուքով գործելու մղում։