Կապանի ԼՀԿ արտադրական արդյունքները 2017թ. չորրորդ եռամսյակում
«Պոլիմետալ» ընկերության՝ 2018թ. հունվարի 24-ին հայտարարված արտադրական արդյունքների համաձայն՝ Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատը 2017թ. չորրորդ եռամսյակում (դեկտեմբերի 31-ին ավարտված երեք ամիսը) արդյունահանել է 140 հազ. տոննա եւ վերամշակել է 141 հազ. տոննա հանքաքար: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ՝ արդյունահանման ծավալն ավելացել է 33%-ով, վերամշակմանը՝ 24%-ով:
2017թ. չորրորդ եռամսյակում արտադրվել է 0.2 տոննա ոսկի, 3.1 տոննա արծաթ, 400 տոննա պղինձ եւ 1200 տոննա ցինկ: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ՝ ոսկու արտադրությունն ավելացել է 84%-ով, արծաթինը՝ 46%-ով, պղնձինը 115%-ով, ցինկինը՝ 39%-ով:
2017թ. ընթացքում Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատն արդյունահանել է 527 հազ. տոննա, վերամշակել է 530 հազ. տոննա հանքաքար, արտադրել է 0.9 տոննա ոսկի, 15.6 տոննա արծաթ, 1300 տոննա պղինձ եւ 4800 տոննա ցինկ: Արտադրության ընդհանուր ծավալը ոսկու համարժեքով կազմել է 1.6 տոննա ոսկի:
Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի գրանցած գերազանց արտադրական արդյունքները պայմանավորված են վերամշակման ծավալների ավելացմամբ, կորզման ցուցանիշների բարձրացմամբ, ստորգետնյա հանքի արտադրողականության ավելացմանը զուգահեռ՝ հանքաքարում պարունակությունների բարելավմամբ:
Լիճքվազ-Թեյի հանքավայրում իրականացվում են նախապատրաստական աշխատանքներ՝ ուղղված հանքուղու ընդլայնմանը՝ այդուհետ նախապատրաստական եւ կտրվածքային փորվածքներ 2018թ. ընթացքում իրականացնելու համար:
Производственные результаты Капанского ГОКа в четвертом квартале 2017г.
Согласно производственным результатам компании «Полиметалл», объявленным 24 января 2018 года, Капанский ГОК в IV квартале (3 месяца, закончившиеся 31 декабря) 2017 года добыл 140 тыс. тонн и переработал – 141 тыс. тонн руды. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года объем добычи увеличился на 33%, объем переработки увеличился на 24%.
Объемы производства в IV квартале 2017 года составили 0.2 тонн золота, 3.1 тонн серебра, 400 тонн меди и 1200 тонн цинка. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года производство золота увеличилось на 84%, серебра – на 46%, меди – на 115% и цинка – на 39%.
В 2017 году на Капанском ГОКе добыто 527 тыс. тонн и переработано 530 тыс. тонн руды, произведено 0.9 тонн золота, 15.6 тонн серебра, 1300 тонн меди и 4800 тонн цинка. Годовое производство золота составило 1.6 тонн в золотом эквиваленте.
Отличные производственные результаты на Капане были достигнуты за счет увеличения объемов переработки и улучшения содержаний в руде на фоне продолжающегося внедрения мер по повышению производительности подземного рудника и уровня извлечений.
На Личквазе идут подготовительные работы, направленные на расширение штольни для последующей проходки подготовительных и нарезных выработок в текущем году.