Կառուցվածքային փոփոխություններ Սյունիքի մարզպետարանում
ՀՀ կառավարությունը 2016թ. վերջին նիստում (29 դեկտեմբերի) քննարկել է Սյունիքի մարզպետարանին առնչվող հարց՝ «ՀՀ կառավարության 2002թ. սեպտեմբերի 19-ի N1795-Ն եւ 2006թ. ապրիլի 27-ի N618-Ն որոշումների մեջ փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին»:
Ընդունված որոշմամբ Սյունիքի մարզպետն այսուհետ կունենա երեք խորհրդական եւ երկու օգնական, որոնց միջեւ պարտականությունների բաշխումը կկատարի մարզպետը: Խորհրդականներին ու օգնականներին պաշտոնի կնշանակի եւ կազատի մարզպետը:
Մարզպետը կունենա նաեւ մամուլի քարտուղար:
Մարզպետարանի առջեւ դրված խնդիրների եւ գործառույթների իրականացմանը քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունն ապահովելու նպատակով մարզպետի կողմից կարող են կազմավորվել մարզպետին կից հանրային ներկայացուցչական խորհրդակցական մարմիններ:
Աշխատակազմում կատարվել են նաեւ հետեւյալ փոփոխությունները.
ա) ընտանիքի, կանանց եւ երեխաների իրավունքների պաշտպանության բաժինը միացման ձեւով վերակազմակերպվել է առողջապահության եւ սոցիալական ապահովության վարչության,
բ) հողաշինության եւ հողօգտագործման բաժին-մարզային հողային պետական տեսչությունը միացման ձեւով վերակազմակերպվել է աշխատակազմի քաղաքաշինության վարչության,
գ) լուծարվել է տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը,
դ) ֆինանսական եւ սոցիալ տնտեսական զարգացման վարչությունը վերանվանվել է ֆինանսների եւ գնումների գործընթացների վարչություն,
ե) զարգացման ծրագրերի եւ վերլուծության բաժինը վերակազմավորման ձեւով վերակազմակերպվել է միջազգային համագործակցության եւ զարգացման ծրագրերի վարչության:
Կառավարության որոշումն ուժի մեջ կմտնի պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը:
Կատարված փոփոխությունների արդյունքում Սյունիքի մարզպետարանի աշխատակազմն այսուհետ կունենա կառուցվածքային հետեւյալ ստորաբաժանումները.