«Lili Narinyan Dance» ստուդիայի սաները մայրաքաղաքում էին
Մայիսի 9-ին Երեւանի Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում  Հայ ազգային պարարվեստի միության կողմից կազմակերպվել էր փառատոն՝ նվիրված հայ պարարվեստի երախտավոր Աղասի Շաբոյանի ծննդյան 100-ամյակին։  Փառատոնին մասնակցում էր 60 պարային խումբ՝ Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերից։
Աղասի Շաբոյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված փառատոնին մասնակցել է նաեւ Գորիսի «Lili Narinyan Dance» ստուդիան (գեղարվեստական ղեկավար եւ պարուսույց՝ Լիլի Նարինյան)։ «Lili Narinyan Dance» ստուդիան բացվել է 2020 թ․ մարտի 1-ին, նորաբաց ստուդիան 70 սան ունի։
Զրուցում ենք գեղարվեստական ղեկավար եւ պարուսույց Լիլի Նարինյանի հետ:
-Ինչո՞վ է տարբերվում «Lili Narinyan dance»-ը մյուս պարային խմբերից, մեկամյա գործունեության ընթացքում 70 սանը, կարելի է ասել, լուրջ հաջողություն է, ո՞րն է ձեր հաջողության գրավականը։
-Ստուդիայում կարեւորում ենք ոչ միայն գործնական ուսուցումը, այլեւ մեծ տեղ ենք տալիս տեսական գիտելիքներին։ Ունենալով ակադեմիական կրթություն (ավարտել եմ Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի բաժինը), ցանկանում եմ, որ սաներս էլ ոչ միայն տիրապետեն շարժումներին, այլեւ հասկանան դրանց էությունը, ծագումը, պարին վերաբերվեն որպես մշակույթ։ Իմ ցանկություններն ի կատար ածելու համար մեր ստուդիայում մեծ տեղ եմ հատկացնում կարգապահությանը, կարելի է ասել, որ խստապահանջ եմ, բայց մեկ տարվա գործունեությունս ցույց տվեց, որ ճիշտ ուղու վրա եմ։ Վերջերս կայացած փառատոնի ընթացքում մեր ելույթը դրական արձագանքներ ունեցավ։ Մեր ստուդիան պարգեւատրվեց «Աղասի Շաբոյան-100» հուշամեդալով, սաները՝ դիպլոմներ ստացան։
Սաները մայրաքաղաքում տեղի ունեցած փառատոնից վերադարձել են ոգեւորված եւ նոր բեմերում իրենց կարողությունները ցուցադրելու պատրաստակամությամբ։