Վաղը Հայաստանի ո՞ր համայնքներում տեղի կուենան ՏԻՄ ընտրություններ
Վաղը՝ Հոկտեմբերի 21-ին, Հայաստանի Արագածոտն, Արարատ, Արմավիր, Գեղարքունիք, Լոռի, Կոտայք, Շիրակ, Սյունիք և Տավուշ մարզերում տեղի են ունենալու համայնքների տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական և արտահերթ ընտրություններ:
Արագածոտն մարզում ՏԻՄ ընտրությունները լինելու են Կարմրաշեն, Հացաշեն և Նոր Ամանոս համայնքներում: Վերջին երկու համայնքներում կա մեկական թեկնածու:
Արարատում՝ Դալար, Զանգակատուն, Լուսաշող, Հովտաշեն , Նոր կյանք և Վերին Դվին համայքներում: Նշենք, որ Վերդին Դվինում ընդամենը մեկ թեկնածու է առաջադրված:
Արմավիրի մարզում ՏԻՄ ընտրությունները տեղի կունենան 14 համայնքներում՝ Արևաշատ,որտեղ ի դեպ գրանցված է մեկ թեկնածու, Արմավիր,Բերքաշատ, Գեղակերտ, Գետաշեն, Դալարիկ, Դաշտ, Լեռնամերձ, Խանջյան, Ծաղկունք, Հայթաղ, Շահումյան, Ջրաշեն և Վաղարշապատ:
Գեղարքունիքի մարզի Դդմաշեն, Երանոս, Սարուխան , Մաքենիս, Վերին և Ներքին Գետաշեններ համայնքներում նույնպես ՏԻՄ ընտրություններ են:
Լոռու մարզում, ինչպես և Արագածոտնում ՏԻՄ ընտրությունները կլինեն երեք համայնքներում՝ Ձորագյուղ, Սարահարթ և Վահագնի:
Կոտայքի մարզում ընտրությունները  հետևյալ համայնքերում են ՝ Հրազդան, Արզնի,Սոլակ, Մրգաշեն և Գեղաշեն:
Սյունիքում միայն Կապան քաղաքում է տեղի ունենալու ՏԻՄ ընտրություն:
Շիրակի մարզում նույնպես համայքների թիվը քիչ է, ընդամենը երկու՝ Լուսակերտ և Հովտաշեն: Լուսակերտ համայնքում կա ընդամենը մեկ թեկնածու:
Տավուշի մարզում էլ ՏԻՄ ընտրություններ կանցկացվեն Լուսահովիտ, Սարիգյուղ և Բերքաբեր համայնքներում:Նշենք, որ Բերքաբեր համայանքում նույնպես  կա ընդամենը մեկ թեկնածու: Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ-ում լռության օր է: ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 4-րդ գլխի 18-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն` քվեարկության և դրան նախորդող օրը նախընտրական ցանկացած քարոզչություն, այդ թվում լրատվամիջոցներով, արգելվում է: