Գորիսի պետական քոլեջի 2019-2020 ուստարվա շրջանավարտներին տրամադրվեցին դիպլոմները՝ պահպանելով սանիտարահիգիենիկ պայմանները եւ սոցիալական հեռավորությունը
Հունիսի 5-ին, Գորիսի պետական քոլեջի շրջանավարտների դիպլոմների հանձման արարողակարգը տեղի է ունեցել հայ գրող, արձակագիր, քոլեջի շրջանավարտ Սերո Խանզադյանի անվան տուն-թանգարանի բակում՝ պահպանելով սանիտարահիգիենիկ պայմանները, համավարակի կանխարգելման կանոններն ու սոցիալական hեռավորությունը։ Բոլոր ներկաները եղել են դիմակներով, ձեռնոցներով և կանգնել են իրարից 1,5-2 մետր հեռավորության վրա:
Ներկաներին ողջունել է քոլեջի տնօրեն Կարեն Լազարյանը, շնորհավորել ուսանողներին՝ իրենց կրթական գործունեության արդյունքների ամփոփման կապակցությամբ, հավատացած լինելով, որ շրջանավարտները համալրելու են հանրապետության կադրային դարբնոցը՝ իրենց ուրույն ներդրումն ունենալով մասնագիտական տարբեր ոլորտներում:
Գորիսի պետական քոլեջի պատմության դասախոս, քոլեջի տարեգրության սրահի վարիչ Դավիթ Ջուլհակյանը շնորհավորել և ներկաներին է ներկայացրել ավարտական փաստաթղթերի տրամադրման վայրի խորհուրդը՝ իր խոսքում նշելով. «Այսօր, խորհրդանշական այս վայրում՝ Սերո Խանզադյանի տուն-թանգարանում, տեղի է ունենում 2019-2020 ուսումնական տարվա շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը։ Տեղը պատահական չի ընտրված։ Անվանի գրողը 1934 թվականին ավարտել է Գորիսի մանկավարժական տեխնիկումը։ Դառնալով քոլեջի շրջանավարտ, դուք արժանացաք Գորիսի պետական քոլեջի շրջանավարտի կոչմանը, կոչում, որին արժանացել է նաև Սերո Խանզադյանը»:
2019-2020 ուսումնական տարվա շրջանավարտներին ավարտական փաստաթղթերը հանձնեց քոլեջի տնօրեն Կարեն Լազարյանը:
Ուսանողներին շնորհակալական խոսքով ներկայացավ նաև քոլեջի ուսումնական գծով փոխտնօրեն Սերգեյ Ավանեսյանը՝ հեռավար ուսուցման ընթացքում պատրաստակամություն և ներգրավվածություն ցուցաբերելու համար, հավելելով, որ իրենց մասնակցությամբ կրթական ոլորտի մեջ կարևոր և մեծ ներդրում են ունեցել՝ ուսումնական դժվարին շրջանը հաղթահարելու գործում։
2020-ը տարբերվեց նաև «Վերջին զանգ» միջոցառման կազմակերպման և անցկացման առումով: 2019-2020 ուսումնական տարվա շրջանավարտները տեսաբացիկներ էին ձայնագրել` իրենց ողջույնի ու շնորհակալական խոսքն ուղղելով Գորիսի պետական քոլեջի դասախոսական և ուսանողական կոլեկտիվներին, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Հավելենք նաև, որ 2019-2020 ուսումնական տարում Գորիսի պետական քոլեջը միջին մասնագիտական կրթական ծրագրով, չորս մասնագիտություններով թողարկել է 18 շրջանավարտ՝ «Հաշվողական տեխնիկայի և ավտոմատացված համակարգերի ծրագրային ապահովում» մասնագիտությամբ՝ 3, «Քույրական գործ» մասնագիտությամբ՝ 7, «Նախադպրոցական կրթություն» մասնագիտությամբ՝ 2, «Դեղագործություն» մասնագիտությամբ՝ 6: Նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) կրթական ծրագրով, չորս մասնագիտություններով քոլեջը թողարկել է 30 շրջանավարտ՝ «Համակարգիչների շահագործում» մասնագիտությամբ՝ 8, «Խոհարարական գործ» մասնագիտությամբ՝ 11, «Վարսավիրական արվեստ և զարդային դիմահարդարում» մասնագիտությամբ (որակավորումը՝ մատնահարդար)՝ 5, «Ատաղձագործական, մանրահատակագործական, ապակեգործական աշխատանքներ» մասնագիտությամբ՝ 6: