Լրացավ Արտյոմ Թադեւոսյանի 70-ամյակը
Մարտի  31-ը Սյունիքի մարզի առողջապահական համակարգի երախտավորներից  մեկի՝ Արտյոմ Թադեւոսյանի ծննդյան օրն է:
Տասնհինգ տարի (1998-2013 թթ.) գլխավորել է Սիսիանի շրջանային հիվանդանոցը, մոտ քառասուն տարի եղել (որոշ ժամանակ՝  համատեղությամբ) այդ հիվանդանոցի վիրաբուժության բաժանմունքի վարիչ:
Նրա պաշտոնավարման տարիներին Սիսիանի հիվանդանոցում կատարվեցին արմատական փոփոխություններ հօգուտ տարածաշրջանի բնակչության: Իսկ վիրաբուժության ոլորտում… Միայն Արցախյան հերոսամարտի օրերին հաջողությամբ իրականացրեց  350-ից ավելի վիրահատություն:
Առողջապահության համակարգում եւ հատկապես վիրաբուժության ոլորտում մեծ փորձ ունեցող Արտյոմ Թադեւոսյանն այսօր էլ մասնագիտական ակտիվ կյանքով է ապրում: Ներկայումս Երեւանի «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի շտապ օգնության եւ անհետաձգելի բժշկական ծառայության ղեկավարն է:
Արտյոմ Թադեւոսյանի հրաշալի ընտաիքը բժիշկների ընտանիք է. կինը Սյունիքում համբավաշատ սրտաբան Սվետա Իսախանյանն է (հիմա՝ «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի սրտաբան), երկու զավակը՝ նույնպես բժիշկ:
Հայրենի ու նվիրական երկրամաս Սյունիքին եւ հատկապես Սիսիանին մատուցած ծառայության համար քանիցս գնահատվել է նրա վաստակը, 2010-ին էլ արժանացել է «Սիսիանի պատվավոր քաղաքացի» կոչմանը:
Հարգելի Արտյոմ Ասլանի
«Սյունյաց երկիրը» շնորհավորում է Ձեզ՝ ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ ու մաղթում հաջողություններ ե՛ւ ընտանիքում, ե՛ւ մասնագիտկան գործունեության ասպարեզում:
Տեղյակ ենք, որ Ձեր մանկությունն անցել է Սյունյաց աշխարհի մեծ առաքինարան Թանահատի վանքի մերձակայքում, ինչով եւ Դուք հպարտանում եք:
Ձեր վաստակաբեռ հոբելյանի օրը մեր հայացքը կրկին ուղղենք այդ չքնաղ տաճարին եւ բարեխոսություն խնդրենք առ Աստված, որ հայ ժողովուրդը հնարավորինս քիչ կորուստներով դուրս գա Երկիր մոլորակին պատուհասած այս վիճակից:
Վստահ ենք, որ վերջին մաղթանքն առանձնապես ախորժելի է Ձեզ ու Ձեր գործընկեր բժիշկներին, ուստի եւ փորձեցինք հենց այդ կերպ Ձեր հոբելյանի օրվան առնչվող մեր մտածումները շաղախել-ծառայեցնել հանուրին, ինչ սկզունքով եւ ապրել եք անցած տարիներին: